Aktualności

Zakład Ubezpieczeń Społecznych patronem honorowym kampanii

Zakład Ubezpieczeń Społecznych objął patronat honorowy nad kampanią edukacyjno-informacyjną „Zrozum. Poczuj. Działaj!”, wspierającą zdrowie psychiczne i emocjonalny Pracowników i Pracodawców.

„Zdrowie psychiczne to baza rozwoju intelektualnego, emocjonalnego, odnalezienia i prawidłowego „rozegrania ról” w życiu społecznym, szkole i pracy. Mają one duży wpływ na to, czy czujemy się szczęśliwi, w jaki sposób traktujemy siebie, bliskich i obcych ludzi, np. w środowisku pracy. Dobre zdrowie psychiczne to część kapitału społecznego. Zły stan psychiczny może przyczynić się do gwałtownego obniżenia jakości życia zarówno osób, których dotyka, jak i ich rodzin. Jest też jedną z trzech najczęstszych przyczyn nieobecności w pracy i główną przyczyną podjęcia decyzji o przejściu na rentę lub wcześniejszą emeryturę. Koszty złego zdrowia psychicznego ponoszą więc także systemy edukacyjne, wsparcia socjalnego oraz gospodarka krajowa.”*

*źródło: Poradnik ZUS „Jak żyć z problemami zdrowia psychicznego” (2018 rok)

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.