Strefa Pracownika

Wpływ odżywiania na Twoje samopoczucie i sprawność umysłową

Materiał opracowany we współpracy z Alicją Podolak, psychoterapeutką
w trakcie doskonalenia zawodowego
i specjalistą psychodietetykiem.

 

Obecnie odżywianie nie służy jedynie zaspokojeniu potrzeb biologicznych człowieka, ale spełnia znacznie szerszą rolę. Jadamy posiłki w towarzystwie znajomych i przyjaciół dla podtrzymania relacji. Wybieramy swoje ulubione produkty, potrawy i spożywamy je dla przyjemności. Jedzenie służy rozładowaniu wewnętrznego napięcia – bywa, że zajadamy stres i trudne emocje. Niekiedy zajadamy też po prostu nudę.

Jednym słowem – jedzenie zaspokaja nasze potrzeby natury emocjonalnej.

Sposób w jaki odżywiamy się każdego dnia oddziałuje na nasze zdrowie i kondycję fizyczną, ale nie tylko. Na szczególną uwagę zasługuje rola odżywiania w kontekście poprawy naszego samopoczucia. Wraz z pożywieniem dostarczamy organizmowi nie tylko paliwo do życia, ale również składniki odżywcze niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, wpływające na wydajność umysłową oraz nastrój.

Powinniśmy równocześnie pamiętać, że żywienie może stanowić rodzaj dodatkowego wsparcia organizmu w stanach obniżonego nastroju oraz powinno stanowić profilaktykę dla utrzymania organizmu w dobrym zdrowiu fizycznym jak i psychicznym. W przypadku depresji lub stanów przewlekłego przygnębienia, które skutecznie utrudniają Ci funkcjonowanie i obniżają komfort życia, nie bój się sięgnąć po pomoc specjalisty, równocześnie dbając o właściwe odżywienie organizmu.

Zadbaj o codzienny jadłospis

Bardzo ważne jest jakie produkty żywieniowe tworzą nasz codzienny jadłospis. Odpowiednio zbilansowany sposób żywienia, bogaty w określone składniki pokarmowe może:

  • usprawnić funkcjonowanie naszego organizmu
  • wspomóc pracę mózgu
  • wpłynąć korzystnie na nasze samopoczucie
  • poprawić nastrój
  • zwiększyć zdolność koncentracji, zapamiętywania i nauki

Równocześnie, uboga w składniki odżywcze i monotonna dieta, obfitująca w żywność przetworzoną może skutecznie:

  • osłabić kondycję organizmu
  • przyczynić się do spadku jego wydajności
  • spowodować obniżenie koncentracji
  • spowolnić pracę mózgu

Dieta śródziemnomorska – profilaktyka dobrego samopoczucia!

Czy wiesz, że najnowsze badania Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wykazały, że dieta śródziemnomorska zmniejsza ryzyko wystąpienia depresji oraz pomaga w zachowaniu dobrego nastroju?

Jej skład obfituje w produkty bogate w składniki niezbędne dla zachowania dobrego zdrowia oraz samopoczucia. Zastosowanie zasad diety śródziemnomorskiej pomoże Ci zadbać o aktualną kondycję fizyczną oraz psychiczną i pomoże uchronić Cię przed chorobami neurodegeneracyjnymi w przyszłości.

Zadbaj o Siebie i swój lepszy nastrój!

Dieta stanowi ważny element w profilaktyce dobrego zdrowia i to właśnie Ty masz największy wpływ na to, co jesz każdego dnia, czy w ten sposób pomagasz sobie czy szkodzisz.

Warto przeanalizować swój codzienny sposób żywienia i produkty wybierane najczęściej. Dbając o to teraz i wprowadzając niezbędne zmiany w swojej diecie, zadbasz o kondycję organizmu na przyszłość.

Więcej informacji o tym, jak odżywić swój organizm, zwiększyć jego wydajność i zadbać o samopoczucie znajdziesz w materiałach edukacyjno-informacyjnych jakie otrzymasz od swojego Pracodawcy.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.