Aktualności

Provident Polska S.A. Partnerem Głównym kampanii

Firma Provident Polska S.A. została Partnerem Głównym kampanii „Zrozum. Poczuj. Działaj!”.

Provident Polska S.A. jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych.

Provident jest docenianym pracodawcą – ośmiokrotnie został wyróżniony certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2020). Firma otrzymała także wyróżnienie I Love My Job Winner przyznawane przez Employer Branding Institute.

Zespół w Polsce tworzy ponad 8 tys. osób – etatowych pracowników i współpracujących z firmą doradców klienta. Ponad połowa pracowników ma staż pracy powyżej 5 lat.

Provident Polska S.A. jest firmą odpowiedzialną społecznie. Od wielu lat realizuje wiele działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Najważniejsze z nich to program społeczny „Wokół nas” oraz projekt wolontariatu pracowniczego „Tak! Pomagam”. Spółka łączy tradycję z nowoczesnymi rozwiązaniami kadrowymi.

W konsekwencji realizowanej strategii dołączyła także do kampanii „Zrozum. Poczuj. Działaj!”, aby wspierać zdrowie psychiczne swoich pracowników i zadbać o ich dobrostan emocjonalny

„Decyzja o dołączeniu do kampanii „Zrozum. Poczuj. Działaj!” była dla nas oczywista. Od zawsze wspieramy naszych pracowników, a troska o ich komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa są filarami naszych działań HR. Według badania Dentsu Data Services oraz Provident Polska, pandemia dla wielu Polaków wiąże się z brakiem komfortu psychicznego. Dlatego chętnie angażujemy się w inicjatywę „Zrozum. Poczuj. Działaj!”, która ma uświadomić wagę problemów emocjonalnych oraz edukować o wartości zdrowia psychicznego. Jest to dla nas naturalna kontynuacja już podejmowanych działań. Teraz priorytetem dla nas jest nie tylko bezpieczeństwo i sprawne wprowadzenie nowych zasad sanitarnych, ale także troska o kondycję psychiczną i fizyczną pracowników, m.in. poprzez zapewnienie wsparcia psychologicznego dla naszego zespołu dzięki rozszerzeniu powstałej wcześniej specjalnej infolinii oraz nastawiony na wellbeing program „Care plan” realizowany w całej grupie IPF, a także zadbanie o podtrzymywanie i wzmacnianie więzi w zespole.” – mówi Małgorzata Skibińska, Dyrektor Departamentu Personalnego w Provident Polsk

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.